Instagram’a ücretli abonelik özelliği geliyor


0

Popüler sosyal medya uygulaması Instgram’a da ücretli abonelik sistemi geliyor. Özellik şimdiden denenmeye başladı.

Birçok platformda bulunan ücretli abonelik sistemi, popüler sosyal medya uygulaması Instagram’a da geliyor. Artık içerik üreticilerine aylık olarak abone olunabilecek. Bu sayede içerik üreticilerine yeni bir gelir kapısı açılacak. Merakla beklenen bu özellik, Instagram Beta’da test edilmeye başladı. Instagram’ın aylık abonelik sistemi nasıl kullanılır? Kimler kullanabilir? Takipçi sınırı var mı? Abonelik ücretleri ne kadar? Abonelik avantajları neler? gibi sorular merak ediliyor. İşte detaylar…

Instagram’a yeni gelen abonelik özelliği

Neredeyse hepimizin aktif olarak kullanmakta olduğu sosyal medya uygulaması Instagram, yeni güncellemeler getirmeye devam ediyor. İçerik üreticileri için birçok avantajı olan Instagram’a yeni bir gelir fırsatı daha eklendi. Artık içerik üreticileri takipçilerine abonelik ücreti sunabilecek ve kullanıcılar sevdikleri içerik üreticilerine aylık abone olarak destek olabilecek. 

Instagram abonelik sistemi nasıl kullanılır?

Instagram’ın yalnızca birkaç içerik üreticisine açtığı abonelik özelliğini kullanmak için “İçerik Üreticisi Özellikleri” kısmına girebilir ve abonelik sistemini ayarlayabilirsiniz. Herkese açık olarak bu özelliği kullanabileceksiniz.

Abonelik sistemi nasıl aktifleştirilir?

Abonelikleri aktifleştirmek için öncelikle bir içerik üreticisi hesabına sahip olmanız gerekiyor. Eğer içerik üreticisiyseniz, özellik herkese açık olarak duyurulduğunda İçerik Üreticisi Özellikleri kısmından bu özelliği aktifleştirebilirsiniz. 

Instagram abonelik sistemini kimler kullanabilir?

Henüz bu özelliği test aşamasında olan Instagram, yalnızca birkaç içerik üreticisine abonelik sistemlerini sundu. Instagram’ın seçtiği bu içerik üreticilerine abone olabilir ve bu sistemi test edebilirsiniz. Yakında herkese açık olarak kullanılacak olan abonelikler özelliği, birkaç kişi ile test ediliyor.

Instagram’ın seçmiş olduğu içerik üreticilerilerin profillerine girip, Abone Ol butonuna tıklayarak bu özelliği test edebiliyorsunuz. Böylelikle sistemin nasıl çalıştığını öğrenebilir, ve görüntüleyebilirsiniz. İşte o hesaplar:

  • Jordan Chiles (@jordanchiles)
  • Sedona Prince (@sedona._)
  • Bunny Michael (@bunnymichael)
  • Aliza Kelly (@alizakelly)
  • Kelsey Cook (@kelseylynncook)
  • Elliott Norris (@elliottnorris)
  • Don Allen Stevenson III (@donalleniii) 
  • Alan Chikin Chow (@alanchikinchow)
  • Lonnie Marts (@lonnieiiv) 
  • Jack Jerry (@jackjerry)

Abonelik özelliği için takipçi sınırı var mı?

En çok sorulan sorular arasında yer alan bu sorunun cevabı ise henüz tam olarak keşfedilmedi. Instagram bu özelliği şuanlık yalnızca birkaç kişi ile sınırlı kullanıma sunuldu. 

Instagram abonelik ücretleri ne kadar?

Abonelik özelliğini getiren sosyal medya uygulamalarının arasına katılan Instagram’da abonelik ücretlerinin içerik üreticileri tarafından belirleneceği ve her içerik üreticisine farklı bir fiyat sunulabileceği tahmin ediliyor.

Instagram abonelik avantajları neler?

Abonelik avantajları arasında yer alan özellikler arasında ilk olarak rozet geliyor. Kullanıcıların abone oldukları hesaplara yaptıkları yorumların yanında bir rozet belirecek.

Rozet avantajının yanı sıra, abonelere özel hikayeler ve canlı yayınlarda yapılabilecek. İçerik üreticileri yalnızca abonelerin görebileceği hikayeler paylaşabilecek ve yayınlar açabilecek. 


Like it? Share with your friends!

0
Mustafa

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win