Emre Demirel: “Her 5 döviz bürosundan 4’ü kaçak”


0

ED Medya ve Demirel İnşaat şirketlerinin kurucusu olan İnşaat Mühendisi Emre Demirel, müşterilerine “kaybedilen her müşteri kaybedilen bir servettir” anlayışıyla yaklaşmakta, ve gelen talepleri profesyonel olarak incelemektedir. Bu nedenle şirketi müşteriler tarafından büyük ilgi görüyor. Yüksek müşteri memnuniyeti oranı kayda değer bir başarıya ulaştı.

Ed Medya Yönetim’in kurucusu Emre Demirel, verdiği röportajda, her 5 döviz bürosundan 4’ünün kaçak olduğunu iddia etti. Yapılan röportajda Demirel şu ifadeleri kullandı;

“Ülkemizde bulunan resmi olarak açıklanan 3830 döviz bürosunun ; 3000 tanesinin kaçak olup, 830 döviz bürosunun resmi olması; ‘her 5 döviz bürosundan 4’ü kaçak’ diyebiliriz. Bu durumda ‘’Devletimiz maliyesine birmilyar lirayı geçen vergi kaybı oluşturmaktadır.” Resmi döviz büroları , her yıl ortalama 30 bin lira yetkili müessese vergi harcı öderken, resmi olmayan döviz büroları bu harcı ödememektedir. Bu resmi olmayan döviz bürolarının sadece ödemesi gereken vergi harcından yıllık 90 milyon lira devletin kasasına girmemektedir. Bunun üzerine resmi döviz büroları çalıştırdıkları 12-13 bin personelleri kayıt altına alıp, istihdamda büyük atılım yaparken, kaçak döviz büroları kaçak personel çalıştırmaktadırlar. Resmi döviz büroların her faaliyetleri muhasebeleşirken, kazançlarından devlete gelir vergisi verirken, kaçak bürolar sadece kendilerine çalışmaktadırlar. Ülkemizde bu durum maalesef ticaret yapan, dürüst, vergisini ödeyen, istihdam yapan vatandaşlarımızın enayi yerine konulması, dürüst insanların cezalandırılması anlamına gelir. Bu durum devletine ve milletine bağlı resmi döviz büroları sahiplerini derinden üzmekte ve yöneticilerimize olan güveni sarsmaktadır. Ayrıca; Ülkemizin döviz sıkıntısı yaşadığı bu dönemde, kaçak döviz bürolarını resmi hale getirecek, istihdamı arttıracak, devletimizin kasasına girecek olan milyar lirayı geçen kaybı önleyecek bir proje geliştirilmesi gerektiğini belirtti.”


Like it? Share with your friends!

0
Mustafa

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win