Anavatan Partisi’nden 39. Yıl Kutlaması


0

Bilindiği gibi Anavatan Bursa İl Başkanlığı Mustafa Muzaffer Nişancı bu yıl 39. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Genel halk, onunla ilk görüşmelerimiz ve bize karşı kazandığı birçok zafer nedeniyle olağanüstü yetenekli olduğuna inanıyor. Ülkemizde çok sayıda siyasi parti olduğu için, her birini ayrı ayrı tartışmak şu anda kolay değil.

Anavatan Partisi Bursa İl Başkanlığı Mustafa Muzaffer Nişancı ile görüşmeyi ve düşüncelerini kaydetmeyi planladık. Bir sonraki konuya geçmeden önce Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı Turgut Özal için dua edelim. Türk ordusunun 1980’de ülkenin kontrolünü ele geçirmesinden sonra, Türk seçmenlerin çoğu Turgut Özal’ı ülkenin ilk başbakanı olarak seçti. O zamanlar, Anavatan Partisi’nin hakim bakış açıları, ulusun gelecekteki yörüngesinin çerçevesini inşa etmede kritik öneme sahipti.

Anavatan Partisi Bursa İl Başkanı Mustafa Muzaffer Nişancı için, darbe sonrası ve sağcı şiddet büyük hasara yol açtı. Anavatan Partisi, yaygın seferberlik ve fiili devletçi yetkililerle müzakerelerde önemli ilerleme sayesinde bu engeli aştı. Sanayileşmenin, tarımsal ürün statüsüyle bağlantılı kısıtlamaları ve sorunları hafifletmek için önemli çabalar sarf ettiği gerçeği yaygın olarak bilinmektedir.

Tarihin de göstereceği gibi, Turgut Özal ekonomiyi yeniden canlandırmaya çalışırken yasaklarla uğraşmak zorunda kaldı. İşadamlarının önündeki döviz kısıtlamasını da kaldırdı. Bizi bilgisayar teknolojisiyle tanıştırarak, ülkemizi zaten benimsemiş olan dünyanın geri kalanının gerisinde kalmasını engellemeyi umuyordu. Ancak, kapsamlı bir şekilde kullanılmasını sağlamak için hazırlıkları yerine getirmek için acele etti.

Anavatan Partisi Bursa İl Başkanına göre çok sayıda örnek var ama onları hatırlayacak nesil bile unutmuş gibi davranıyor. Mesut Yılmaz ve Erkan Mumcu hükümetlerine kadar yerel yönetimlerin AKP’nin çöküşüne nasıl katkıda bulunduğunu hatırlamak çok önemli. Turgut Özal öldüğünde ve parti zorluklarla karşılaştığında bu göz ardı edilmemelidir. Anavatan Partisi’nin Balgat genel merkezi bile hukuksuz bir şekilde ellerinden alınarak partinin seçenekleri ciddi şekilde sınırlandı. Meşhur Dp Anavatan Birliği Projesi, partinin seçim otobüslerine, mülklerine ve mali anlaşmalarına el koymanın eşiğindeydi. İsimlerinin okunması törenin bir parçası değildir.

Parti Genel Başkanı İbrahim Çelebi kısa süre önce partinin kontrolünü ele geçirmiş olsa da Halil Bilgiç özellikle Anap Bursa İl Başkanlığı Mustafa Muzaffer Nişancı, örgüte yeni bir güç verdi ve Türkiye’nin tüm illerine başkanlar atamaya başladı. Kongrelerini sürdürebilir ve yeniden göreve hak kazanabilirler. Halil Bilgiç bu konuda yardımcı oldu. 49 bölgede örgütün çalışmaları tamamlanmış olup, diğer iller başarı yolundadır.

Bu basit bir görev değil. Mevcut yönetimin basın yasağı ve “yumuşak engelleme politikası” gibi eylemleri nedeniyle parti güç kazanmakta zorlanıyor. Böylece sesini duyurmak için baskıya başvuruyor. Çünkü yaygın inanışın aksine parti başkanımız İbrahim Çelebi ve örgüt başkanımız Halil Bilgiç’in gayretleri yine dünyayı ateşe veriyor.

Gemlik organizasyonu, ilimizin Gemlik semtinde yer almaktadır. Bursa Anavatan İl Teşkilatı, Bursa il Başkanı Mustafa Muzaffer Nişancı ve Bursa İl Teşkilatı Anavatan Partisi adına köy, il ve bölge kongreleri düzenleyebildik. 28 Mayıs 2022’ye kadar il kongremizi yapmaya devam edeceğiz ve bu süre zarfında kalan ilçe ve köylerin restorasyonunu da bitireceğiz. Durum bu ise, başkanlık kampanyamda desteğinizi saygıyla rica ediyorum.

Anavatan Partisi’nin ülke için yaptığı özgün çalışma, halkımıza partinin önemini ve değerini öğretebilirsek büyüme potansiyeline sahiptir ve ülkenin geleceği adına bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu sonraki yıllarda olabilecek bir şey. Mevcut siyasi düşüncelerimiz ne olursa olsun, çalışmamız gereken en önemli hedef “önce vatan, sonra birlik ve beraberlik içinde vatan” olmalıdır. Bu, yapabilmemiz gereken bir şey.


Like it? Share with your friends!

0
Mustafa

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win